55

Materiały budowlane

9.00 avg. rating (82% score) - 1 vote

rp_architektura21.jpgKażdy myśli, że wie czym jest beton, ale poproszony o dokładniejszą definicję, nie wie co powiedzieć. Więc czym właściwie jest beton?
Jest to materiał kompozytowy, składający się ze spoiwa, wypełniacza, wody oraz ewentualnych dodatków, nadających betonowi pożądane przez nas właściwości. Bardzo ważną właściwością betonu jest jego wysoka odporność na ściskanie. Zależy ona od wielu czynników, między innymi od: składu chemicznego, ilości zastosowanej substancji, warunków środowiska, sposobu obciążenia, czasu przez jaki obciążamy beton oraz ziarnistości zastosowanego kruszywa. Kolejną ważną cechą tego materiału jest wodoszczelność. Jest to cecha określająca zdolność do nieprzepuszczenia wody działającej na dany materiał pod ciśnieniem. Głównym czynnikiem wpływającym na ten parametr jest porowatość danego materiału.
Beton stosowany jest już od starożytności, bardzo często stosowali go Rzymianie. W dzisiejszych czasach jest to jeden z najpopularniejszych i najczęściej używanych materiałów budowlanych.

About the author:

Tags: Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, Stojaki na ulotki - Brooklyn, Drepo zadaszenia tarasów, Tynk silikonowy Lakma, armatura łazienkowa Apavisa, usuwanie graffiti toruń, GAP Fakturowy BMW, geodeta głogów cennik

Umywalka Simas Flow 115x50cm FL03, Umywalka Simas Flow 82x50cm FL20, separator koalescencyjne z bypassem, Umywalka Catalano Star 105x48 1105ST00, przeszczep chrząstki warszawa, Stalowa a aluminiowa konstrukcja w meblach technorattanowych, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10, gabloty korkowe Paraga Centrum, Umywalka Simas Flow 39,5x50cm FL15, 6es7521-1bl00-0ab0 sterownik