60

Uprawa pieczarek

6.00 avg. rating (67% score) - 1 vote

Chciałbyś zająć się samodzielną uprawą pieczarek, ale nie wiesz do końca jak się do tego zabrać? Pomożemy Ci!

Pierwszą sprawą jest znalezienie odpowiedniego miejsca do uprawy. Pieczarki potrzebują stosunkowo niskich temperatur, nie przekraczających 20 stopni Celsjusza, tak więc jeżeli chodzi o domowe warunki, najlepsze będą piwnica lub garaż. Jeśli chcesz hodować pieczarki także zimą, a garaż znajduje się na zewnątrz, to zadbaj aby temperatura w nim nie spadła poniżej 10 stopni.

Uprawa pieczarek jest o tyle łatwa, że grzyby te nie wymagają dostępu do światła. Aby zacząć swoją przygodę z pieczarkami, należy zakupić odpowiednią ziemię. Może być ona już szczepiona grzybnią, ale nie musi. Jednak początkującym hodowcom zaleca się kupić gotową już ziemię z grzybnią.

Pieczarki swobodnie można uprawiać w zwykłych skrzyniach, chociaż profesjonaliści robią to w stelażach. W pomieszczeniu musi występować obieg powietrza, a od czasu do czasu należy dostarczyć pieczarkom nieco wody.

Po miesiącu zbierzesz pierwsze plony!

Zobacz także:

About the author:

Tags: zeltiq Warszawa, trioxygen 5, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, usuwanie graffiti toruń, lpk110, armatura łazienkowa Apavisa, lpk208, przesłony wodoszczelne, kostka fakturowana producent, geodeta głogów cennik, Szamba Betonowe Brzozów

gabloty szklane Paraga Centrum, Umywalka Simas Flow 39,5x50cm FL15, Szamba Betonowe Ropczyce, Podstawy geodezji inżynieryjnej Geodpis, wynajem igłofiltrów elastycznych, separator koalescencyjne z bypassem, usługi dźwigowe żagań, Miska stojąca WC Catalano Zero 45 1VP4500, taśmy transportowe Primacon, Stalowa a aluminiowa konstrukcja w meblach technorattanowych